Pohled odborníka

Hrozí trombóza i Vám?

Málo pohybu, sedavé zaměstnání, psychický stres, kouření, nezdravá strava, užívání hormonální antikoncepce, dlouhotrvající cestování, rodinná anamnéza kardiovaskulárních onemocnění... to vše jsou rizikové faktory vzniku arteriální trombózy.

 

Peter Marko MUDr. Peter Marko, MPH

Kde se vzala arteriální trombóza?

"Výskyt arteriální trombózy závisí na rizikových faktorech, kam spadá nezdravý životní styl, či dědičnost. S rizikovými faktory jako jsou vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu, cukrovka, nadváha až obezita, kouření nebo u žen užívání antikoncepce či hormonální substituční léčby v menopauze, stoupá i riziko vzniku trombózy. Nejčastěji jde o věkovou kategorii nad 50 let, nevyhýbá se však ani mladším ročníkům." říká MUDr. Peter Marko, MPH, praktický lékař pro dospělé.

Arteriální trombóza znamená tvorbu krevní sraženiny, která vznikne ze složek proudící krve. Vyvolávajícími příčinami je snížený průtok krve artériemi, zvýšená srážlivost krve a mikrozánět v cévní stěně. "Nejčastěji jsou arteriální trombózou postiženy mozkové tepny s vývojem náhlé cévní mozkové příhody, koronární artérie se vznikem akutního infarktu myokardu nebo tepny dolních končetin s vývojem náhlé nefunkčnosti nebo odumření končetiny s rozvojem gangrény. K uzávěru arterie často dochází náhle, bez jakýchkoli předchozích příznaků onemocnění." vysvětluje MUDr. Marko.

Prevence nadevše

Pokud chceme předejít rizikům, je důležité včas zasáhnout, ukončit přejídání se, nekouřit, kontrolovat krevní tlak, kompenzovat hladinu krevního cukru, kontrolovat hladinu svého cholesterolu a triglyceridů v krvi, zařadit zdravou stravu a pohyb a omezit stres. Pokud chceme žít naplno a neobávat se možných rizik arteriální trombózy, je důležité starat se o zdravý krevní průtok a zdravý krevní tlak.

Proč se starat o zdravý průtok krve?

"Zdravý krevní průtok cévami je nezbytný pro dostatečné okysličování tkání v celém těle a pro správné fungování všech orgánů. Snížený průtok krve může vyvolat arteriální trombózu a následně infarkt myokardu či náhlou mozkovou příhodu." říká MUDr. Marko.

Nově objevený speciální přírodní rajčatový koncentrát Fruitflow® pomáhá udržet normální agregaci krevních destiček, která přispívá ke zdravému krevnímu průtoku v cévách, což je důležité pro normální fungování kardiovaskulárního systému. Vícenásobné klinické studie prokázaly, že při pravidelném užívání jednou denně je efekt trvalý, funguje u 97% pacientů a nejsou hlášeny nežádoucí účinky nebo alergie.

"Nově objevený speciální přírodní rajčatový koncentrát Fruitflow® je možné používat dlouhodobě jako přírodní alternativu v primární prevenci kardiovaskulárních onemocnění vzhledem k jeho bezpečnosti a účinnosti. Přínosné je i jeho užívání u osob, které pravidelně užívají antihypertenzní léčbu." říká doktor Marko.

Otestujte se

A zjistěte, zda jste v rizikové skupině

Otestujte se Koupit ZDE
Fruitflow Generica

Přihlásit se k odběru novinek